Tvé tělo je stvořeno pro lásku

Neohodnoceno
219 Kč
Skladem (1 ks)

Kdo ví lépe než Bůh sám, co je naše tělo? On ho vymyslel. Udělal „vlastníma rukama“, z hmoty a ducha… Neměl by tedy mít autorská práva na naše tělo? Kdo ví lépe než on, co znamená milovat? Vždyť on je láska sama! Kdo ví lépe než on, co znamená žít? Vždyť on je neustálým dárcem života!
Dívat se na sexualitu jeho očima zna
mená vykročit jí vstříc a vidět ji takovou, jaká skutečně je. Pokud se nebudeme na sexualitu dívat z pohledu věčnosti, bude pro nás jen věcí vášně, chvilkovou a prázdnou. Nebude poslem života. Vystavit ji přímému světlu znamená vrátit se s ní k úsvitu, ze kterého vzešla, ze srdce Božího.
(Daniel Ange)

Autor hovoří o lidské sexualitě otevřeně, ale přitom ohleduplně a citlivě. Představuje ji jako velký dar, jíž se lidé aktivně podílejí na lásce Boha k člověku a jeho tvůrčím konání. Varuje též před jejím zneužíváním a na životních příbězích a svědectvích ukazuje, jaké dramatické důsledky přináší sobecké a nezodpovědné zacházení s tělem vlastním i druhého člověka. Každého přitom vnímá jako milované Boží dítě, nikoho neodsuzuje, ale vybízí k důvěrnému vztahu s Bohem a k úctě k sobě i k druhým.

Z francouzského originálu přeložila Gabriela Šimčíková a Jiří Kaplan.

Kód Kód: 4978
Kategorie: Duchovní život
Autor: Ange Daniel
Nakladatel: Karmelitánské nakladatelství
Délka: 194 str.
Vazba / formát: brož.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: