Oliva

OTEVÍRACÍ DOBA

PO – PÁ 11.00 – 18.00

 

Knihkupectví Oliva je tu pro vás více než 30 let

 

Knihkupectví Oliva je součástí dominikánského nakladatelství Krystal OP a mezi jeho hlavní cíle patří přinášet vám solidní literaturu, která by vám mohla pomoci při práci, studiu, odpočinku, odhalování dobré zvěsti...

 

Naše knihkupectví vám již více než 30 let nabízí kvalitní knihy a časopisy z prostředí různých křesťanských denominací (od katolické církve přes pravoslaví až po evangelickou produkci), judaiku a knihy z oborů historie, filosofie a religionistiky.

Během své existence se Oliva několikrát stěhovala a urazila po Praze nemalé vzdálenosti. Posledních 20 let sídlí v areálu kláštera bratří dominikánů na Starém Městě. Zpočátku se knihkupectví nacházelo v Jilské ulici a po uplynutí několika let se přestěhovalo na Husovu ulici poblíž vstupu do kostela svatého Jiljí, kde sídlilo až do začátku roku 2019. Interiér knihkupectví byl realizován podle návrhu architekta Josefa Pleskota. Další kapitola se otevřela počátkem roku 2019, kdy se Oliva přesunula poblíž nového vstupu do kláštera na rohu Husovy a Jalovcové ulice. Uspořádání prostoru a vybavení knihkupectví opět navrhl architekt Josef Pleskot.


Těšíme se na vás, ať již v kamenném obchodě či zde v eshopu!